Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą (12) 245-7789

Skontaktuj się z nami

kontakt@strefafinansowania.pl

Szkolenia rachunkowość i księgowość

biuro księgowe szczecin

Biuro usług księgowych

Tarbonus KrakówUsługi finansowe to bez wątpienia ważny element każdej gospodarki wolnorynkowej. Odpowiednia płynność finansów często traktowana jest jako gwarancja bezpieczeństwa. Szczególnie duże znaczenie ma ona na giełdzie, na której sytuacja w bardzo krótkim okresie czasu może zmienić się diametralnie. Usługi finansowe to sektor, który posiada liczne spółki akcyjne na giełdzie. Każda z nich ma bardzo duże znaczenie w miejscu, w którym dokonują się liczne transakcje pieniężne i obroty różnymi towarami (kawa, cukier, stal). W tym artykule zajmę się opisem trzech, poszczególnych spółek.

Są to: spółka ABAK, ACARTUS oraz AKCEPT FINANCE. Spółka akcyjna ABAK zajmuje się głównie obsługą w dziedzinie księgowości, podatków i kadrowo-płacącej. Pierwszy raz pojawiła się ona na giełdzie stosunkowo niedawno, bo w 2010 r. Druga spółka ACARTUS tworzona jest głównie przez biura rachunkowe. Obejmuje ona różne kraje, co tworzy z niej silną, międzynarodową spółkę skupiającą się na takich krajach Polska, Słowacja, a także Republika Czeska. Tak spółka, podobnie jak ABAK istnieje na giełdzie od krótkie czasu. Pojawiła się na niej w 2011 r.

Trzecią opisywaną przeze mnie spółką akcyjną jest AKCEPT FINANCE, która podobnie jak dwie poprzednie również jest na giełdzie od niedawna, bo od 2009 r. Mimo wielu podobieństw, istnieją również różnice, które są stałym elementem pojawiającym się w przypadku obecności jakiejś spółki na giełdzie. Przykładem takiej sytuacji może być to, że każda spółka posiada innego animatora odpowiedzialnego za utrzymywanie płynności finansowej na stałym poziomie. Spółka akcyjna ABAK współpracuje z DM BOŚ SA, ACARTUS z BDM SA, natomiast AKCEPT FINANSE z NOBLE Securities. Dobór właściwego animatora ma duże znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu każdej spółki akcyjnej.

© Copyright strefafinansowania.pl