Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą (12) 245-7789

Skontaktuj się z nami

kontakt@strefafinansowania.pl

Szkolenia rachunkowość i księgowość

biuro księgowe szczecin

Biuro usług księgowych

Tarbonus KrakówGiełda Papierów Wartościowych w Warszawie została powołana już dawno w naszym kraju i na chwilę obecną skupia wiele spółek akcyjnych, charakteryzujących się dynamicznym rozwojem oraz sukcesywnym prowadzeniem interesów. Obecnie wszystkie spółki akcyjne na GPW przydzielone są do poszczególnych sektorów. Jednym z sektorów, którego liczba spółek być może nie należy do największych jest przemysł chemiczny. Pomimo, że w porównaniu z innymi sektorami spółek tych jest mniej, to odznaczają się one konsekwencją w strategii i prowadzeniem opłacalnych inwestycji. SYNTHOS S.A. jest notowana na GPW od grudnia 2004 roku i zdążyła osiągnąć wartość rynkową w liczbie 7211.71 mln złotych. Prezesem zarządu jest Tomasz Kalwat, a siedziba spółki mieści się w Oświęcimiu.

Do największych osiągnięć spółki należy bez zwątpienia zaliczyć fakt, iż zajmuje ona pierwsze miejsce w produkcji kauczuków emulsyjnych na kontynencie europejskim oraz trzecią pozycję jako producent polistyrenu do spieniania. Warto również zwrócić uwagę, iż nazwa spółki wywodząca się z połączenia greckich słów, obrazuje istotę działania, którą jest synteza chemiczna. Na chwilę obecna SYNTHOS S.A. kieruje dwoma spółkami produkcyjnymi. CIECH S.A. istnieje na GPW od lutego 2005 roku. Prezesem spółki, z siedzibą w Warszawie jest Dariusz Krawczyk. CIECH S.A. jest jednym z wiodących liderów w eksporcie chemikaliów.

Największym akcjonariuszem tej spółki jest Skarb Państwa. Spółka budują ciekawą i bogatą ofertę publiczną, co skutkowało pozyskaniem wysokiej kwoty na dalsze inwestycje w 2011 roku. To, co odznacza spółkę, a zarazem stanowi istotę ich sukcesu to fakt, iż pochwalić się może kilkudziesięcioletnim doświadczeniem oraz konsekwencją w prowadzeniu działań biznesowych. Nawet kryzys w roku 2008, który dotknął cały przemysł chemiczny nie przyczynił się do upadku ich działalności, gdyż w roku 2010 firma wyszła na prostą.

© Copyright strefafinansowania.pl