Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą (12) 245-7789

Skontaktuj się z nami

kontakt@strefafinansowania.pl

Szkolenia rachunkowość i księgowość

biuro księgowe szczecin

Biuro usług księgowych

Tarbonus KrakówNa giełdzie w sektorze Banki figuruje wiele spółek. Między innymi od niedawna do grona tego zaliczają się: Alior Bank oraz Bank Gospodarki Żywnościowej (BGŻ). Obie spółki akcyjne znajdują się na giełdzie stosunkowo niedawno: pierwsza z nich od roku 2012, druga przystąpiła w roku 2011. Alior Bank rozpoczął swoją działalność w 2008 roku i na chwilę dzisiejszą może pochwalić się szybkim rozwojem oraz wprowadzeniem wielu istotnych zmian w polskiej bankowości. Przedstawia się go, jako jedne z najlepszych banków detalicznych w naszym kraju, a i został on dostrzeżony na arenie międzynarodowej.

Mianowicie w kategorii "przełomowe rozwiązanie" otrzymał on prestiżową nagrodę „Global Banking Innovation Awards”. Pod względem liczby placówek Alior Bank zajmuje trzecie miejsce w Polsce i obsługuje swoich klientów w ponad 750 placówkach. Jak już zostało wcześniej wspomniano Alior Bank spółka akcyjna jest na giełdzie od grudnia 2012 roku, a już teraz może pochwalić się dobrymi wynikami. Prezesem zarządu jest Wojciech Sobieraj, a ostatni kurs wynosił w dniu 13 lutego bieżącego roku: 73,30. Bank Gospodarki Żywnościowej, w skrócie BGŻ od lat znajduje się w czołówce banków polskich. Główną zasadą banku jest rozwijanie współpracy z przedstawicielami społeczności lokalnej. Warto również zwrócić uwagę na to, iż d lat BGŻ angażuje się w wszelkie akcje charytatywne i proedukacyjne, dzięki czemu budzi zaufanie tak dużej liczby Polaków.

Na tę chwilę Bank ma na koncie 400 prężnie działających oddziałów oraz udostępnia 4 tysiące bez prowizyjnych bankomatów na ternie naszego kraju. Bank Gospodarki Żywnościowej Spółka Akcyjna funkcjonuje na giełdzie maja 2011 roku, a jego wartość rynkową szacuje się na 2817.64 (mln zł). Siedziba spółki mieści się w Warszawie, przy ulicy Kasprzaka, natomiast na stanowisku prezesa zarządu stoi Jacek Bartkiewicz.

© Copyright strefafinansowania.pl