Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą (12) 245-7789

Skontaktuj się z nami

kontakt@strefafinansowania.pl

Szkolenia rachunkowość i księgowość

biuro księgowe szczecin

Biuro usług księgowych

Tarbonus KrakówGiełda to miejsce, w którym dokonuje się licznych transakcji towarowo - pieniężnych. To chyba najprostsza definicja tego pojęcia, jednak jest ono bardziej skomplikowane i składa się z wielu innych podmiotów. Bez wątpienia jednymi z najważniejszych elementów giełdy są spółki akcyjne, których liczba jest wprost ogromna i stale rośnie. Spółki akcyjne mogą pochodzić z różnych sektorów. W tym artykule omówię spółki pochodzące z sektora "wypoczynek". Należą do nich m.in.: spółka EMPORIUM, FABRYKA FORMY oraz FLY.PL. Każda z nich związana jest ze spędzaniem wolnego czasu w mniej lub bardziej aktywny sposób.

Pierwsza z nich czyli EMPORIUM związana jest przedsiębiorstwem zajmującym się zarządzaniem siecią lokali określanych czasem koktajl - barami. Druga spółka - FABRYKA FORMY jak sama nazwa wskazuje związana jest ze sportem. Jest znana niemalże w całej Polsce, szczególnie w większych miastach głównie za sprawą rozbudowanej akcji marketingowej. Trzecia, ostatnia opisywana przez mnie spółka czyli FLY.PL związana jest z wakacjami i podróżami. Przedsiębiorstwo to oferuje wycieczki last minute, wyjazdy zimowe na narty i inne powiązane z aktywnym wypoczynkiem formy spędzania wolnego czasu. Jak można zauważyć każda ze spółek skupia się na czymś innym. Również na giełdzie znajduje się pomiędzy nimi sporo różnic. Jedną z nich może być to, jakiego animatora posiadają.

Animator to podmiot, który odpowiedzialny jest za podtrzymywanie na stałym, bezpiecznym poziomie płynność finansową każdej reprezentowanej przez siebie spółki akcyjnej. Spółka EMPORIUM współpracuje z DM BZ WBK, FABRYKA FORMY z BDM SA, natomiast FLY.PL zdecydowało się na kooperację z PKO BP. Dobór właściwego animatora jest niezwykle istotny, aby każda spółka akcyjna mogła z powodzeniem utrzymywać się na giełdzie.

© Copyright strefafinansowania.pl