Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą (12) 245-7789

Skontaktuj się z nami

kontakt@strefafinansowania.pl

Szkolenia rachunkowość i księgowość

biuro księgowe szczecin

Biuro usług księgowych

Tarbonus KrakówCAC 40 jest to francuski indeks akcji. Indeks giełdowy ma zadanie poinformować inwestora o tendencjach wzrostu i spadku jakie obecnie funkcjonują na danym rynku. Indeksy informują o zmianie cen akcji. CAC 40 powstał w Francji i wystartował 31 grudnia w 1987 roku. W skład tego indeksu wchodzi 40 najsilniejszych spółek, których fundusze osiągają najwyższe notowania na giełdzie paryskiej. Jedną z największych firm wchodzących w skład indeksu giełdowego CAC 40 jest bank a także grupa kapitałowa BNP Paribas. Bank francuski Paribas powstał w 2000 roku. Pod względem kapitalizacji giełdowej bank ten jest uważany za największy bank w strefie euro. Główną siedzibą banku BNP Paribas jest Paryż. Ciekawostką może być duże zaangażowanie BNP Paribas w dział naftowy.

Drugą z ważnych firm jest światowy koncern kosmetyczny L'Oreal. Przedsiębiorstwo L'Oreal jest obecne w około 130 krajach, a zostało założone w 1909 roku przez wynalazcę receptury do koloryzacji włosów Eugene Schuellera. Kolejnym znanym i jednym z najważniejszych przedsiębiorstw, które wchodzi w skład CAC 40 jest Michelin. Michelin jest największym w Europie producentem opon. Firma zajmuje się głównie produkcją opon do pojazdów osobowych, ciężarowych, motocykli do samolotów, a także produkcją dętek i opon do rowerów. Korporacja ta głównie zasłynęła z produkcji opon na potrzeby Formuły 1. Do indeksu giełdowego CAC 40 możemy, również wliczyć Credit Agricole. To francuska sieć banków spółdzielczych. Początkowo banki te były spółdzielczą kasą dla rolników, jednak szybko zmieniły swoją rzeczywistą postać.

Grupa Credit Agricole jest akcjonariuszem dwóch banków: włoskiego Banca Intensa, posiada 18 % akcji, a także greckiego 100 % akcji. Inną firmą, którą zalicza się do jednych z największych jest francuska firma ubezpieczeniowa AXA. Spółka ta działa we wszystkich filiach ubezpieczeń, biorąc pod uwagę ubezpieczenia na życie, od śmierci, nieszczęśliwych wypadków, chorobowe i inne. Oczywiście jest wiele innych spółek, które wchodzą w skład CAC 40.

© Copyright strefafinansowania.pl