Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą (12) 245-7789

Skontaktuj się z nami

kontakt@strefafinansowania.pl

Szkolenia rachunkowość i księgowość

biuro księgowe szczecin

Biuro usług księgowych

Tarbonus KrakówIndeks Nikkei to jeden z najważniejszych indeksów giełdowych w Azji. Nikkei to indeks akcji spółek, który jest notowany na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Należy do niego 225 spółek. W 1989 indeks Nikkei osiągnął najwyższy kurs z wynikiem 38 957, 44 punktów. Indeks ten powstał w 1971 roku w Japonii. W skład największych firm indeksu Nikkei wchodzi między innymi: Mitsubishi jako sieć kilku niezależnych przedsiębiorstw działających pod tą nazwą. Grupa Mitsubishi działa w zakresie kilku przedsiębiorstw takich jak np: przemysł hutniczy, banki, największe zakłady chemiczne, zakłady zbrojeniowe, producent samochodów i inne. Mitsubishi to spółka akcyjna , która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tokio. Kolejnym znanym i jednym z największych przedsiębiorstw jest także Kubota Corporation.

Firma ta zajmuje się produkcją ciężkiego sprzętu budowlanego i rolniczego. Korporacja Kubota powstała w 1890 roku, a założył ją Gonshiro Kubota. Dalej wymieniamy, Pionner Corporation jako jedną z największych spółek indeksu Nikkei. Pionner Corporation specjalizuje się w produkcji sprzętów elektronicznych. Firma ta jest rozpoznawalna na całym świecie, dzięki wysokiej jakość i najlepszej technologii jaką gwarantują sprzęty elektroniczne. Została założona w 1937 roku w Tokio. Do jednych z największych firm należą, również Nikon, Japan Airlines oraz Suzuki i wiele innych.

Nikon to firma która zajmuje się produkcją sprzętów fotograficznych i optycznych. Japan Airlines są to japońskie narodowe linie lotnicze, które zostały założone w ramach projektu odbudowania kraju po II wojnie światowej w 1951 roku. Suzuki Motor Corporation jest to japońskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją motocykli, samochodów, silników do motorówek oraz wielu innych podobnych produktów. Przedsiębiorstwo to zostało założone w 1909 roku przez Michio Suzuki. Firma Suzuki należy do jednego z 4 największych dystrybutorów motocykli na świecie.

Nasz partner: Notariusz Wajda

© Copyright strefafinansowania.pl