Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą (12) 245-7789

Skontaktuj się z nami

kontakt@strefafinansowania.pl

Szkolenia rachunkowość i księgowość

biuro księgowe szczecin

Biuro usług księgowych

Tarbonus KrakówNewConnect jest rynkiem akcji zorganizowanym i prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych oparty na formule fakultatywnego czyli alternatywnego obrotu. Główną ideą twórców zorganizowanego rynku NewConnect było umożliwienie powstającym, a także młodym i dynamicznym firmom otrzymania funduszy na dalszy rozwój. Rynek ten jest przede wszystkim nowoczesnym rynkiem, którego głównym zadaniem jest finansowanie aktywnych i dynamicznych spółek. Posiada niskie koszty debiutu i notowań. NewConnect ma niewielkie wymogi formalne.

Pomysł tego rynku miał swoje początki, a zatem pierwowzorem polskiego rynku alternatywnego był jeden z najszybciej rozwijających się rynków świata, AIM. Alternative Investment Market to brytyjski rynek, który powstał w 1995 roku jako odpowiedź na coraz to większe zapotrzebowanie kapitału wśród małych i innowacyjnych firm. Rynek alternatywny przygotowuje spółki do przejścia na główny parkiet. Na rynku NewConnect powinni inwestować tylko gracze z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, ale też muszą być to osoby, które zdają sobie sprawę z istniejącego ryzyka. Gra na NewConnect niczym nie różni się od gry na rynku regulowanym. Zaczynając swoją przygodę z giełdą każdy młody inwestor musi posiadać rachunek inwestycyjny zakładając go w biurze maklerskim.

Rachunek inwestycyjny jest istotny przy zleceniu sprzedaży i kupna wybranych przez inwestorów wariantów. Na rynku NewConnect obecnie liczone są dwa indeksy: NC Index i NC Life Science. NC Index zalicza się do indeksów dochodowych. Natomiast indeks NC Life Science jest przeznaczony dla spółek z działu medycyny i biotechnologii. Do tych działalności potrzebny jest duży udział kapitału i nowoczesnych technologii. Rynek NewConnect działa w ramach takiej samej infrastruktury technologicznej co rynek regulowany.

© Copyright strefafinansowania.pl