Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą (12) 245-7789

Skontaktuj się z nami

kontakt@strefafinansowania.pl

Szkolenia rachunkowość i księgowość

biuro księgowe szczecin

Biuro usług księgowych

Tarbonus KrakówNASDAQ Composite wystartował 17 lipca w 1995 roku, wtedy przekroczył on poziom 1000 punktów. Wyniki akcji tego indeksu obliczane są na pozagiełdowym rynku akcji w Stanach Zjednoczonych. NASDAQ jest to pewnego rodzaju giełda, ale nie w dosłownym słowa tego znaczeniu, ponieważ w większym stopniu pełni rolę systemu handlu akcjami. W marcu 2000 roku indeks giełdowy NASDAQ osiągnął poziom 5132,52 punktów i był to najwyższy wynik jak odniósł ten indeks. Po gwałtownym krachu cen akcji, indeks NASDAQ Composite spadł do 1108,49 punktów. Indeks ten obliczany jest na podstawie wycen 2741 papierów notowanych na NASDAQ. W skład indeksu NASDAQ Composite na pewno nie wliczają się obligacje zmienne, fundusze zamknięte oraz akcje uprzywilejowane.

Do największych firm, które obejmują akcje na NASDAQ są Micorsoft, Google, Zebra Technologies, Amazon.com, Blackberry i mnóstwo innych równie wielkich spółek. Microsoft jest największym przedsiębiorstwem z branży technologii informacyjnej. Jednym z głównych produktów oferowanych przez firmę Microsoft jest system operacyjny Windows. Przedsiębiorstwo to po przez specjalistyczne produkty, umożliwia szybką i bezproblemową komunikację na całym świecie. Google Inc. to ogromne przedsiębiorstwo zajmujące się branżą internetową. Google Inc. zostały założone 1998 roku.

Następnym wielkim przedsiębiorstwem jest Zebra Technologies, które zajmuje się produkcją urządzeń do drukowania paragonów i etykiet. Amazon.com to amerykańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w handlu internetowym. Ostatnim opisanym przedsiębiorstwem jest Blackberry czyli szwajcarski producent produktów linii Blackberry, w których skład wchodzą m.in. telefony komórkowe i smartfony. Wszystkie te firmy są potężnymi markami, których akcje wynoszą niekiedy kilkadziesiąt milionów, dlatego tak ważne jest, aby wszystko działało sprawnie.

© Copyright strefafinansowania.pl