Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą (12) 245-7789

Skontaktuj się z nami

kontakt@strefafinansowania.pl

Szkolenia rachunkowość i księgowość

biuro księgowe szczecin

Biuro usług księgowych

Tarbonus KrakówMedia są w dzisiejszym świecie wszechobecne. Na każdym kroku spotykamy się z związanymi z nimi podmiotami. Ich potęga i oddziaływanie na inne sektory gospodarki jest bardzo duża, właściwie ogromna. Nie bez powodu nazywane są czwartą władzą. Media dzielą się na wiele podmiotów, z których wiele z nich posiada swoje akcje na giełdzie. W tym artykule postaram się opisać trzy z nich. Są to spółki akcyjne MACRO GAMES, STOPKLATKA oraz TYLKO PIŁKA. Ich nazwą mogą wielu osobom z czymś się kojarzyć. I słusznie, ponieważ należą one do bardzo znanych firm. Pierwsze z nich związane są z grami komputerowymi. Prawdziwi fani spędzania wolnego czasu przy użyciu tych przedmiotów z pewnością będą wiedzieć, co to za firma. Spóła MACRO GAMES powstała niedawno, bo w 2011 r. i jak widać na razie świetnie sobie radzi.

Celem jej utworzenia była chęć uzyskania kapitału pochodzącego z zewnątrz. Drugą spółką akcyjną jest STOPKLATKA, którą kojarzy na pewno bardzo duża liczba osób. Nazwa tej spółki pojawia się wielokrotnie w zwiastunach wielu polskich filmów. Posiada ona dłuższą tradycję niż poprzednia spółka, ponieważ została utworzona w latach 80. Trzecią spółką akcyjną obecną na giełdzie jest TYLKO PIŁKA, która jak sama nazwa wskazuje związana jest ze sportem. Ona również jest "młodą" spółką powstałą w 2010 r. Jak widać różnią się one latami, w których powstały, konkretnym dziedzinami, z którymi są powiązane, a także posiadanym autoryzowanym doradcą oraz animatorem.

Ten pierwszy podmiot nie jest obowiązkowym elementem. Nie posiada go spółka akcyjna STOPKLATKA. Z kolei animator jest obecny w każdej spółce. MACRO GAMES zdecydowała się na NWAI, STOPKLATKA na BDM SA, natomiast spółka TYLKO PIŁKA na IPO Doradztwo Strategiczne SA. Jak widać różnice są dosyć spore, jednak nie zmienia to faktu, że wszystkie wymienione tutaj podmioty mają istotny wpływ na kształtowanie się gospodarki wolnorynkowej.

© Copyright strefafinansowania.pl