Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą (12) 245-7789

Skontaktuj się z nami

kontakt@strefafinansowania.pl

Szkolenia rachunkowość i księgowość

biuro księgowe szczecin

Biuro usług księgowych

Tarbonus KrakówFinancial Times Stock Exchange to indeks akcji spółek giełdowych, który jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie. Indeks ten zawiera 100 największych spółek, które powinny spełniać określone wymagania, przede wszystkim pod względem płynności finansowej. Indeks FTSE 100 zaliczany jest do jednego z największych indeksów w Europie. Do największych spółek FTSE 10 należą: BP koncern, Royal Dutch Shell, Vodafone, GlaxoSmithKline, a także Royal Bank of Scotland Group i wiele innych równie dużych przedsiębiorstw. BP to brytyjski koncern naftowy.

Firma ta jest notowana na dwóch wielkich światowych giełdach: nowojorskiej i londyńskiej. Spółka BP zajmuje się wydobyciem, a także dystrybucją ropy naftowej, gazu ziemnego oraz produktów petrochemicznych. Royal Dutch Shell jest to przedsiębiorstwo, które tak jak BP zajmuje się wydobyciem, dystrybucją oraz sprzedażą gazu ziemnego i ropy naftowej. Ciekawostką odnośnie tej spółki akcyjnej zapewne jest zarzucanie jej przez różne organizacje produkcją szkodliwych czynników dla środowiska, handel bronią, a także wspieranie wojen domowych. Kolejną firmą jest Vodafone prezentowany jako operator telefonii komórkowej.

Przedsiębiorstwo to jest jedną z dwóch największych firm na świecie, która zajmuje się usługami telekomunikacyjnymi. GlaxoSmithKline to największy koncern farmaceutyczny, który powstał w 2000 roku. Akcje tej spółki notowane są na brytyjskiej i nowojorskiej giełdzie. Royal Bank of Scotland to spółka brytyjskiej bankowości. W jej skład wchodzi, aż 700 oddziałów, co jest naprawdę piorunującą ilością. Royal Bank of Scotland zajmuje się sprawami związanymi z bankowością detaliczną, co sprawia, że jest niezwykle istotnym podmiotem bankowości w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

© Copyright strefafinansowania.pl