Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą (12) 245-7789

Skontaktuj się z nami

kontakt@strefafinansowania.pl

Szkolenia rachunkowość i księgowość

biuro księgowe szczecin

Biuro usług księgowych

Tarbonus KrakówDow Jones jest jednym z najistotniejszych indeksów giełdowych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku. Indeks Dow Jones został stworzony w 1896 roku przez Charlesa Dowa i Edwarda Jonesa,wówczas należały do niego akcje 12 spółek. Na dzień dzisiejszy w jego skład wlicza się 30 największych amerykańskich przedsiębiorstw. Indeks ten jest najstarszym indeksem akcji spółek działającym w USA. Jedną z największych spółek akcyjnych notowanych na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jest McDonald's. To sieć barów szybkiej obsługi, która została założona w 1940 roku przez dwóch braci.

Firma McDonald's jest również, właścicielem innych zakładów związanych z gastronomią. Do największych przedsiębiorstw należy również, amerykańska firma telekomunikacyjna AT&T. Spółka AT&T była notowana na New York Stock Exchange. Przez pewien czas amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne było uważane za jedne z największych i najważniejszych na świecie przedsiębiorstw, które świadczyło usługi telefoniczne. Inną znaną i największą firmą, której akcje wchodzą w skład indeksu Dow Jones jest The Coca - Cola Company czyli największe na świecie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją oraz dystrybucją napojów bezalkoholowych.

Największą firmą jest także American Express zajmująca się działem finansowym. Firma jest znana na całym świecie dzięki prestiżowym kartom płatniczym. Ostatnią największą firmą jaką można opisać jest IBM jako jeden z najstarszych koncernów informatycznych. Firma ta oferuje usługi informatyczne i doradcze oraz oprogramowanie i odpowiedni sprzęt komputerowy. Oczywiście jest dużo więcej amerykańskich firm, które są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, wchodzących w skład Dow Jones.

© Copyright strefafinansowania.pl